Přeskočit na obsah

Out of Home 2008

sobota
17. května 2008

Praha - Ostrov Štvanice

PŘIJĎTE PODPOŘIT DĚTI ODCHÁZEJÍCÍ Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ

Kdy a kde

DMS pro ROZMARÝNU

Podpořte projekt Kavárna Rozmarýna zasláním SMS ve tvaru
DMS MUJROZMAR
na číslo 87777.
Obdržíte potvrzení formou SMS. Cena jedné DMS je 30 Kč, příjemce vaší pomoci obdrží 27 Kč. Službu zajišťuje Fórum dárců www.darcovskasms.cz DMS

festivalový shop

Vyberte si v našem eshopu z upomínkových předmětů!

Veškerý výtěžek jde na konto projektu kavárny Rozmarýna.

Fund da Mental

 

Proč to děláme

partneři

Za výrazné podpory:
Město Praha

Generální partner:
RWE Transgas


Hlavní partneři:
X-Zone media Alive.cz ČEPS, a.s. Evions, a.s. AMI Praha a.s. Com-Sys TRADE spol. s r.o. IMPROMAT COMPUTER Sparta Adobe Systems s.r.o.

Techničtí partneři:
Toitoi DSC Carrot


Mediální partneři:
NewtonMedia Pethon Rockzone Rock Jam Rádio Rádio Wave Atlas Centrum 24hodin
Houser
Praha 7
OSA

Nacházíte se:

Temperamento!!

Temperamento

V dobách dávných, kdy se ještě kojoti volně proháněli po prériích, vyrůstal na haciendě uprostřed velké osady Praha chlapec přezdívaný kamarády Azi. Již od útlého dětství uchvátila Aziho hudba, a proto se, se svým kamarádem Vaňkym ze sousedství, začal učit hře na strunné nástroje.

Čas plynul stejně rychle jako voda v Rio de Vltava a přišla chvíle, kdy se mladý Azi musel postavit na vlastní nohy. Vydal se tedy na studia, na nichž zakrátko potkává další spřízněnou duši, modrookého gringa Mikyho.

Aziho láska k hudbě ho přivádí ke skupině tvrdých pistolníků s kytarami, k bandě v širém okolí obávané a známé pod přezdívkou Čtvrtá tvář (Fourth Face). Dlouhé roky se Azi učí, jak být drsným mužem, ale jeho dobrá duše a přátelská povaha mu radí najít si styl hudby bližší jeho srdci. V té době se vydávají za oceán na starý kontinent Lumpové (Rascals). Azi s nimi tráví dva týdny a zdá se, že po setkání s nimi má pušky namířené na správné místo.

Vrací se tedy do svého rodného kraje a začíná skládat písně, které hladí po duši a lidem umí vyčarovat úsměv na tváři. Měl však před sebou nelehký úkol, jak své písně uvést v život. Zavzpomínal proto na své nejbližší amigos a slovo dalo slovo. Guitarra a jiné strunné nástroje ožily pod rukama dávného přítele Vankyho, umění pouštět gramofonové desky se brzy naučil bývalý spolužák Miky alias DJ Corleone. Ovlivněni dětskými příběhy Bylo nás cinco , od slavného mexického spisovatele Alvara Chalmonidase, přibrala k sobě kapela ještě další dva členy – exotického hřebce Loca (kytara)z tlupy Luca Brasi a mladého greenhorna Filipa (bicí). Kapela byla kompletní a název byl již předem jasný……. Temperamento !!!!

Temperamento

Panenka Marie Guadalupská stála na straně těchto mladých Mariachi a do cesty jim staví dalšího dlouholetého barda Shotka. Z něj se stává patrono pro věci obchodní a Temperamento přihlašuje do národní hudební soutěže (Coca-Cola Popstar2005). Kapela je radou starších vybrána a každé další postupové kolo v soutěži bere jako možnost zahrát si a pobavit sebe i okolí. Tímto netradičním způsobem se probojuje až do finále, ve kterém vítězí nad desítkami dalších nelítostných bojovníků. Oslavy vítězství neberou konce…

Půl roku od tohoto zdárného vítězství vydávají Temperamento svůj debut „Uno momento“ pod dohledem šerifa Juana Montículo (Honzy Horáčka). „Rozhodli jsme se přibrat mistra Guitarry na slovo vzatého“, vzpomíná Loco na příchod svého krajana Caky.Téhož léta vyráží banda, už v šesti, na úspěšné tour s ostřílenými Mariachi Chinaski.

Čas do jara, kdy se rozhodne, že by se mohlo začít pracovat na nové desce, tráví Temperamento většinou klubovými „přestřelkami“.

Během jarních příprav nové desky bandu zasáhnou hned dvě nečekané střeli do týla. Kytarový mág Caka se vrací do své rodné země a pár měsíců na to se rozhodne ukončit své působení v Temperamento i bubeník Filip. Těžký to zásah!

Ale správní pistolníci se nevzdávají bez boje! Oslovují optimisticky a rytmem naladěného bubeníka Bokyho. Ten výzvu přijímá a Temperamento se vrací v ještě silnějším a opět pětičleném seskupení.

Píše se léto roku 2007 a la bando Temperamento tráví čas ve studiu, opět u šerifa Juana Montículo. Mezi tím si odskakují na turné s el jimadores Divokej Bill a navštěvují mnoho festivalů po šíré zemi …………………..


Videoklip Pod VodouOficiální stránky kapely http://www.temperamento.cz

 

Produced by X Zone Media s.r.o | Webmaster


Přejít na začátek stránky