Přeskočit na obsah

Out of Home 2008

sobota
17. května 2008

Praha - Ostrov Štvanice

PŘIJĎTE PODPOŘIT DĚTI ODCHÁZEJÍCÍ Z DĚTSKÝCH DOMOVŮ

Kdy a kde

DMS pro ROZMARÝNU

Podpořte projekt Kavárna Rozmarýna zasláním SMS ve tvaru
DMS MUJROZMAR
na číslo 87777.
Obdržíte potvrzení formou SMS. Cena jedné DMS je 30 Kč, příjemce vaší pomoci obdrží 27 Kč. Službu zajišťuje Fórum dárců www.darcovskasms.cz DMS

festivalový shop

Vyberte si v našem eshopu z upomínkových předmětů!

Veškerý výtěžek jde na konto projektu kavárny Rozmarýna.

Fund da Mental

 

Proč to děláme

partneři

Za výrazné podpory:
Město Praha

Generální partner:
RWE Transgas


Hlavní partneři:
X-Zone media Alive.cz ČEPS, a.s. Evions, a.s. AMI Praha a.s. Com-Sys TRADE spol. s r.o. IMPROMAT COMPUTER Sparta Adobe Systems s.r.o.

Techničtí partneři:
Toitoi DSC Carrot


Mediální partneři:
NewtonMedia Pethon Rockzone Rock Jam Rádio Rádio Wave Atlas Centrum 24hodin
Houser
Praha 7
OSA

Nacházíte se:

Southpaw

SOUTHPAW

Inspirována kapelami britské kytarové scény, především pak legendárními The Smiths zakládá v roce 1996 parta středoškoláků skupinu. Na scéně se tak objevuje zpěvák Gregory Finn, kytarista Rodriguez Finn, basák Jára Svatoš, bubeník David Kerpow a také flétnistka Majda. První ještě "čistě" kytarové koncerty kapela absolvuje v legendárních klubech 007, Batalion nebo Belmondo. Éra kytarové psychedelie je však v polovině 90. let pomalu na ústupu. Southpaw na koncertech ničí počítačové klávesnice. Právě oni jako jedni z prvních u nás začínají do své tvorby implantovat prvky elektronické hudby. V roce 2001 sestavu doplňuje klávesista Karzi, Vychází debut "Pop Secret". Deska, na které se mísí prvky breakbeatu, d'n'b nebo trance s výraznými melodiemi, sklízí pochvalné recenze a přináší i několik hitů. Druhé album nazvané "Pleasure You Can Measure" na sebe nenechává dlouho čekat. Vychází v roce 2003. Southpaw se skladatelsky posouvají od taneční hudby směrem k aranžérsky dokonale propracovaným popovým skladbám. Po odchodu bubeníka Davida Kerpowa je angažován zkušený Tomáš Konůpka. S ním se skupina vrhá do příprav třetí, překvapivě přímočaré kytarové desky "Boys Make Noise". Album se stává jedním z nejoceňovanějších tuzemských počinů roku 2004. Kapela ještě zintenzivňuje koncertní činnost a vystupuje na řadě festivalů. Na přelomu roku 2005/2006 Southpaw dokončili dvojalbum "Heart Disk", jež je zatím hudebně nejpestřejší kolekcí pražské formace.


klip Healthy Drugklip Healthy Drughttp://www.myspace.com/southpawtheband

 

Produced by X Zone Media s.r.o | Webmaster


Přejít na začátek stránky